Chcesz uniknąć katastrofy, odśnież dach!
Oglądając w telewizji wiadomości 6 lat temu, zapewne nie mogłeś uwierzyć, że katowicka hala się tak po prostu zawaliła podczas wystawy gołębi. Bo jak taka konstrukcja może się zawalić? A no może, wystarczy, że będzie na jej dachu zalegało zbyt dużo śniegu, który w nieco wyższy temperaturach zaczyna naprawdę stanowić ogromne dla niego obciążenie.

Wedle polskich przepisów mamy obowiązek odśnieżać dachy. Tylko sam się zastanów, kiedy ostatni raz widziałeś pracowników przypiętych na linach odśnieżających jakiś dach w okolicy? No właśnie, sami prosimy się o kłopoty. Pewnie większość zarządców zasłania się oszczędnościami albo tym, że ich dach się z pewnością nie zawali. Gwoli ścisłości, hala w Katowicach też się miała nie zawalić.

Jeżeli nie przekonują Cię te argumenty, to może przekona Cię to, że za nieodśnieżony dach możesz dostać mandat. I to w takiej wysokości, które często przewyższa koszty zlecenie profesjonalnej firmie odśnieżenie dachu. Naprawdę warto według Ciebie oszczędzać na bezpieczeństwie?

Więcej na http://www.malowanie-dachow.pl/